Контент-менеджер: все про професію від навичок до зарплати

Зокрема, навіть ця стаття на блозі з’явилась не просто так, а тому що редактори SendPulse за допомогою Ahrefs проаналізували пошуковий запит і переконалися в його актуальності. У багатьох компаніях редакторів немає — тоді аналіз здійснює контент-менеджер. Працюючи над контентом, менеджер має розумітися на принципах роботи пошукових алгоритмів. Треба розібратися, що таке навчальний проект метатеги, заголовки, оптимізація тексту та зображень, структура тексту, підбір та інтеграція ключових слів. Підготовка та редагування графічного контенту для сайтів, соціальних мереж, рекламних матеріалів тощо.

контент-менеджер що робить

Яких знань чекають від контент-менеджера?

Менеджер по контенту використовує аналітичні інструменти для того, щоб відстежити реакції користувачів та конверсії. Для цього визначаються метрики, які будуть під контролем спеціаліста, здійснюється регулярний моніторинг та підготовка звітів. За цим напрямком стоять окремі команди у кожній компанії. Хто це насправді, за що відповідає, які завдання виконує та скільки заробляє – докладно розбираємо у цій статті.

Шукайте пропозиції в соціальних мережах

Про неї поки що мало говорять, але вона вже затребувана в певних сферах. Різні вакансії можуть відрізнятися своїми вимогами, а надто наповнене резюме може, навпаки, спантеличити роботодавця. Спробуйте підлаштовувати резюме під кожну вакансію, на яку подаєте його. Для комплексного навчання ми запустили щомісячну підписку з доступом до різних лекцій та матеріалів. А ще — регулярно оновлюємо її, щоб розповісти нашій аудиторії про нові тренди.

Обов’язки контент-менеджера

Популярність і розвиток сайту багато в чому залежать від його наповнення актуальними, цікавими й корисними матеріалами. Для того, аби забезпечувати життя сайту, блогу чи іншого інформаційного каналу потрібен фахівець, який буде керувати процесом наповнення, розробляти стратегію та контент. Управління контентом — найважливіший та найвигідніший шлях розвитку кар’єри в цифрову епоху. Він дає можливість відіграти важливу роль у тому, як бренд спілкується та взаємодіє зі своєю аудиторією. Попит на кваліфікованих контент-менеджерів підвищується.

Хто такий контент-менеджер

Найчастіше ними стають копірайтери і вебмастера, у яких вже є досвід роботи з контентом. Однак є і свої специфічні вимоги до контент-менеджеру. Наразі у вишах України контент-менеджерів не готують якісно до роботи. Але запит на цю професію у сфері реклами та маркетингу росте в геометричній прогресії.

Варто зауважити, що головне завдання контент-менеджера — керувати процесом створення контенту. Тобто робити так, щоб на сайті або в соціальних мережах завжди була свіжа і корисна інформація для клієнтів. Саме він вирішує, що, де, коли і в якому порядку буде публікуватися. Такий фахівець відповідає за роботу з SMM-спеціалістом, редактором, копірайтером, маркетологом, графічним дизайнером.

  • У великих digital-компаніях часто є окрема SMM-команда.
  • Щоправда, останнього з перерахованих фахівців мені зустрічати не доводилось ані серед колег, ані серед вакансій.
  • Так ось, повертаючись до вищесказаного, контент-менеджер та SMM – не панацея.
  • Архітектор проектує будівлі, контролює будівництво і займається проектною документацією.
  • Проблема сучасного бізнесу в тому, що багато хто недооцінює важливість грамотної комунікації в соціальних мережах.
  • Він може робити це сам або «чужими руками» – координуючи роботу співробітників, фрілансерів.
  • А далі подумайте, як реалізувати такі рекомендації.

І сьогодні ми розповідаємо, що робить протягом дня, чим пишається і з якими перешкодами бореться цей чудовий чоловік. А ще – скільки отримує і де він всього цього навчився. Ну і звичайно, описати ваші очікування від нового місця роботи.

Щоб вивчити цю професію комплексно за 3 місяці та вийти на прибуток від $2000 на місяць – натисніть тут. Ще один варіант пошуку контент-мейкерів у цієї категорії роботодавців — публікація допису про вакантне місце на своїх сторінках в соцмережах. Для гарячих вакансій налаштовується таргетована реклама. Креатор відстежує ключові метрики (охоплення, показники залученості, зворотний зв’язок від аудиторії та ін.), аналізує їх і коригує контент-стратегію. Наприклад, якщо підписниками краще сприймаються reels, ніж інфодописи зі статичними фото, фахівець збільшує їх кількість в контент-плані. Іноді контент-менеджери беруть на себе відразу кілька невеликих проектів.

Ще одна важлива якість фахівця — комунікабельність. Серед обов’язків контент-мейкера може бути організація та проведення фото-відеозйомок. І тут йому потрібно не просто продумати сценарій. Щоб отримати дійсно гідні результати, необхідно привернути до себе всіх причетних до зйомки та зарядити їх «творчим вайбом».

Також, дані фахівці можуть редагувати сам сайт, вносячи в нього необхідні виправлення, наповнюючи текстовою інформацією і гарною графікою (картинки, анімація, відео). Зарплата варіюється, в залежності від регіону, обсягу робіт, досвіду фахівця. Часто контент-менеджера беруть на часткову / попроектную зайнятість.

Головне завдання контент-менеджера — щоб на сайті та в соцмережах була завжди свіжа, актуальна та якісна інформація для цільової аудиторії. Цей спеціаліст зазвичай працює в одній команді з редактором, копірайтером, SMM, SEO, маркетологом, дизайнером. Спектр обов’язків контент-мейкера може відрізнятись. Так, наприклад, фахівець може також займатись адмініструванням бізнес-сторінок — відповідати на коментарі і запити, видаляти спам, спілкуватись у приватних повідомленнях. Або ж виключно створювати контент за складеним SMM-менеджером КП.

Після простих налаштувань він автоматично реагуватиме на згадки у Stories, коментарі до прямих трансляцій, емодзі. Так само як підбір зображень, робота з «картинкою» сайту або соцмереж, а також прикріплення відео, посилань та інших медіафайлів. Digital-агенства шукають контент-мейкерів на тематичних майданчиках (work.ua, robota.ua, happymonday.ua), додають вакансії на свої сайти, сторінки в соцмережах і у telegram-канали.

контент-менеджер що робить

Якщо коротко, то менеджер (від англ. manage — керувати) — це фахівець, який управляє процесами в організації. Цю соціальну мережу активно використовують роботодавці. Потурбуйтесь, щоб на вашій сторінці були всі актуальні дані про навчання, скіли, практичні здобутки. А якщо немає, але ви розійшлися в гарних відносинах, теж можете попросити про це. Створюючи контент ви не повинні забувати про пошукові роботи.

контент-менеджер що робить

Тільки якщо ви не збираєтеся зайнятися своїм Інстаграмом. Хороший менеджер не тільки створює контент, але і безперервно його покращує, підлаштовуючи під потреби аудиторії. Намагайтеся шукати вакансії не тільки у професійних робочих джерелах. Можна також переглядати соціальні мережі компаній, що сподобалися, в пошуках відповідних позицій. Профіль у LinkedIn допоможе знайти робочі зв’язки, а також продемонструвати потенційним роботодавцям своє резюме та навички, якими ви володієте. У пошуках відповіді на запитання, як стати контент-менеджером, спочатку визначтеся з тим, на якому рівні ви володієте вищеописаними навичками.

Тобто людина, яка управляє всіма видами контенту у проєкті. The Instapreneurs розповість, хто такий «контент-мейкер» та які підводні камені цієї професії. А ще — які нюанси роботи на українському та міжнародному ринку.

Робота в кращіх IT командах https://wizardsdev.com/


Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *